BAĞIMLILIKLA MÜCADELEYE DURMADAN DEVAM
27 Eylül 2018

Toplumların hem bugününü hem de geleceğini tehdit eden, beden ve ruh sağlığını bozan, hatta yaşam kaybına yol açan, sebep olduğu suç ve kazaların, adli, sosyal ve hukuki yansımalarıyla toplumsal yapıyı olumsuz yönde etkileyen uyuşturucu kullanımı, küresel sağlık sorunudur.

Bu nedenle “bağımlılıkla mücadele” kapsamında yürütülen çalışmalar ilde vali başkanlığında yürütülmektedir. Konunun hassasiyeti göz önünde bulundurularak devam eden çalışmaların değerlendirilmesi amacıyla Valimiz Ersin YAZICI başkanlığında “Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu” toplantısı gerçekleştirilmiştir.

Toplantıda, İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Necati KELEMENÇE “Bağımlılıkla Mücadele, 4207 Sayılı Kanun kapsamında gerçekleştirilen denetimler ile ilimizde “bağımlılıkla mücadele”  konusunda çalışma yürüten kurum ve kuruluşların yaptığı çalışmaları aktarmıştır. Valimiz Sayın Ersin YAZICI ise “Bağımlılık ile mücadelede temel amacın,  çocukların bu madde ile tanıştırılmaması ve gençlerin korunması için madde kullanımı ve bağımlılığı ile ilgili ailelerin ve gençlerin bilinçlenmelerinin sağlanması ve bu uğurda tüm kurum ve kuruluşların üstün gayret göstermesi gerekmektedir” dedi. Ve sözlerini “ başta valiliğimiz olmak üzere, İl Sağlık Müdürlüğü koordinasyonunda kamu kurum ve kuruluşları, yerel yönetimler ve sivil toplum kuruluşları ile oluşturulan “Bağımlılıkla Mücadele Kurulu”na çok önemli görevler düştüğünü, tüm kurumların üstüne düşen görev ve sorumlulukları yerine getirmeleri ve toplumu korumak ve risklerin önüne geçmek için bu uğurda maddi ve manevi hiçbir unsurdan kaçınmamaları gerektiği” hususunu vurgulayarak tamamlamıştır.

                                                                                             

  • DSC_0462_1600x1060.JPG
  • DSC_0466_1600x1060.JPG
  • DSC_0475_1600x1060.JPG
  • DSC_0479_1600x1060.JPG
  • DSC_0489_1600x1060.JPG