Balıkesir'e Lüks Aile Sağlığı Merkezi
13 Ekim 2017

       Sağlık alanında her geçen gün gelişen ve büyüyen Balıkesir'de, sağlık tesisleri birer birer yenileniyor. Bahçelievler mahallesinde Hayırsever Habil Say tarafından Altıeylül ilçesine Aile Sağlığı Merkezi kazandırılacak. Hayırsever Habil Say tarafından eşi Sevim SAY adına yaptırılacak "Aile Sağlığı Merkezi" protokolü, Balıkesir Valiliğinde düzenlenen törenle imzalandı.

          Altıeylül ilçesi Bahçelievler Mahallesine 312 metrekare alana 9 Aile Hekimliği Birimi yaptırılacak.Hayırsever Habil Say, Balıkesir'e sağlık alanında katkı sağlıyor olmanın mutluluğunu yaşadığını belirterek, çalışmaların en kısa sürede tamamlanması için tüm kurumların birlikte çalışması gerektiğini belirtti.

           

BALIKESİR'E YENİ BİR YATIRIM DAHA

            Vali Ersin Yazıcı ise, devlet ile millet birlikteliğine dikkat çekti.

Vali Ersin Yazıcı, yapacakları yardım nedeni ile hayırsever iş adamı Habil Say'a teşekkür ederek, "Bugün sağlık alanında önemli bir ihtiyacımızı gidermek için protokol imzalıyoruz. Balıkesir'i sağlık alanında da en iyi noktalara getirmiş olacağız. Bu hizmet vatandaşlarımıza büyük fayda sağlayacak bir hizmet olacak. Balıkesir, hayırseverliği ile de öne çıkmış olan bir il. Bu anlamda başta eğitim olmak üzere, sağlık ve diğer sosyal konularda çok güzel destekler var. Biz bu destekler için bir kez daha teşekkür ediyoruz. Allah yardımlarınızı kabul etsin. Say ailesinin kazançlarının bereketli olmasını diliyor, yaptıracakları hastanenin Balıkesir'imize, Altıeylül ilçemize hayırlı olmasını temenni ediyorum."dedi.

PROTOKOL İÇİN İMZALAR ATILDI

Tören, yapılan bağış protokolüne imzaların atılması ile son buldu.

Aile Sağlığı Merkezi protokolü Vali Ersin Yazıcı, İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz ve hayırsever Habil Say arasında imzalandı.

Yapılacak protokol sonrasında inşaatın hemen başlayacağı ve en kısa zamanda tamamlanarak hizmete gireceği bildirildi. 


hayırsever.jpg