İl Değerledirme Toplantısı Yapıldı.
15 Haziran 2017

Sağlık Bakanlığı saha koordinatörleri tarafından ilimizdeki tüm Hastaneler, Üniversite hastanesi, 112 ASHİ ve Aile Sağlığı Merkezleri gibi sağlık hizmeti sunulan tüm birimler 6 gün boyunca yerinde değerlendirildi. Değerlendirmelere Pakistan Sağlık Bakanlığından 5 misafir yetkili de katıldı.

Sağlık tesislerimizin değerlendirilmesi sonucunda elde edilen bilgiler ve gözlem sonuçları Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sayın Yrd. Doç. Dr. Hakkı YEŞİLYURT’un başkanlığında gerçekleşen toplantı ile paylaşıldı. Toplantıya sağlıktan sorumlu Vali Yardımcısı Sayın Ahmet YILMAZ ile birlikte THSK Başkan Yardımcısı Sayın Dr. Mustafa UZUN, TKHK Başkan Yardımcısı Sayın Op. Dr. Ahmet İdris ÇAKIR, TKHK Daire Başkanı Sayın Dr. Aşkın MERT, Bursa KHK Genel Sekreteri Sayın Prof. Dr. Rüstem AŞKIN, İl Sağlık Müdürümüz Sayın Op. Dr. Servet KOCAÖZ, Halk Sağlığı Müdürü Sayın Uzm. Dr. Refik BUDAK, KHB Genel Sekreteri Dr. Murat YEŞİLBAŞ ile Sağlık Bakanlığı Saha Koordinatörleri ve Sağlık Kuruluşları Yöneticileri katıldı.

Toplantıda ilimize yapılan sağlık yatırımları, planlanan yatırımlar ve sağlık kuruluşlarımızın hizmetlerine yönelik değerlendirmelerde bulundu.