EVDE SAĞLIK VE SOSYAL HİZMETLERİ DEĞERLENDİRME KOMİSYONU TOPLANTISI VALİ YARDIMCIMIZ SN.ŞÜKRÜ KARA BAŞKANLIĞINDA GERÇEKLEŞTİ.
26 Eylül 2019

Vali Yardımcımız Sn.Şükrü KARA Başkanlığında ve Balıkesir İl Sağlık Müdürlüğü koordinasyonunda gerçekleşen evde sağlık ve sosyal hizmetleri değerlendirme komisyon toplantısı 24.09.2019 tarihinde Müdürlüğümüz toplantı salonunda yapıldı.

Toplantıya Başkanlarımız ve Evde Sağlık Hizmetleri temsilcileri yanı sıra Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hüseyin DENİZ, Altıeylül Belediyesi Başkan Yardımcısı Osman ÖDEMİŞ, Karesi Belediyesi ve Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü temsilcileri katılmış olup, hali hazırda sunulmakta olan hizmetler hakkında kapsamlı değerlendirmede bulunulmuştur.

Türkiye’de ilk olarak 1 kasım 2004 tarihinde Balıkesir Devlet Hastanesi bünyesinde planlanıp uygulanan evde sağlık hizmeti 2005 yılından itibaren Tüm Türkiye’de Sağlık Bakanlığı Evde Sağlık Hizmetleri Sunumu Hakkındaki Yönetmelik hükümleri çerçevesinde uygulanmaya başlanmıştır.

Balıkesir İl Sağlık Müdürlüğü olarak Ağustos 2019 itibariyle 34 ekip ile 31.040 hastaya evde sağlık hizmeti sunmuş bulunmaktayız. Evde Sağlık hizmetlerinde ilimiz genelinde amacımız; devletin tüm kurumları ile işbirliği içerisinde ve aynı hedef doğrultusunda evde sağlık hizmeti ihtiyacı olan tüm hastalarımıza etkin, erişilebilir, sürdürülebilir sağlık hizmeti sunmaktır.