Hayırsever Emine GÜNGÖR’ den Aile Sağlığı Merkezi İçin Anlamlı Bağış
30 Temmuz 2019

 

İstanbul’da ikamet eden hayırsever Emine GÜNGÖR, baba ocağı olan ilimiz Manyas ilçesi Salur Mahallesinde hizmet veren 2 Nolu Aile Sağlığı Merkezi binasının restorasyon işinin yapılmasını üstlenerek anlamlı bir bağışta bulunmuştur.

İl Sağlık Müdürlüğünde gerçekleştirilen protokol törenine İl Sağlık Müdürü Dr. Fevzi YAVUZYILMAZ, Hayırsever Emine GÜNGÖR, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Refik BUDAK, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Dr. Mehmet SULUOĞLU, Sağlık, Acil Sağlık ve İlaç-Tıbbi Cihaz Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Gökhan TAŞKIN ve Personel Destek Hizmetleri Başkan Vekili Erol DİNÇER katılmıştır.

Sağlık Müdürümüz Dr. Fevzi YAVUZYILMAZ, sağladıkları katkılarından dolayı hayırsever Emine GÜNGÖR’e teşekkür ederken yapmış olduğu açıklamada;

‘Yapılanbutürbağışlar,sağlığınkorunmasıvegeliştirilmesiamacıylasunulan hizmetlerin niteliği ve hasta memnuniyetinin arttırılması açısından büyük katkı sağlamaktadır. Bu davranışın örnek olması, sağlık kurumlarının daha iyi hizmet sunmasına katkı sağlayan bağışların ve bu konudaki duyarlılığın artarak devam etmesini temenni ediyorum. İlimizde Birinci basamak sağlık hizmetleri, 141 Aile Sağlığı Merkezi ve 408 Aile Hekimliği Birimi ile sunulmaktadır. 2018 yılında sadece aile hekimlerine 4,8 milyon başvuru yapılmış ve aşılama, gebe, lohusa, bebek-çocuk takipleri, yaş, cinsiyet ve hastalık gruplarına yönelik izlem vetaramalar(kansertaramaları,kronikhastalıklar,adölesan,erişkin,yaşlısağlığı vb.) ile desteklenmiş, sağlığı geliştirici hizmetlerin sunulması sağlanmıştır.Sağlıklı bireyler ve sağlıklı toplumun temini için tüm halkımızı sağlık hizmetlerine ihtiyaç duydukları anda hizmete kolayca ulaşabildikleri, düşük maliyetle etkin ve yaygın sağlık hizmeti sunulan aile sağlığı merkezlerimize davet ediyoruz.’dedi.


  • DSC_0730.JPG
  • DSC_0729.JPG
  • DSC_0731.JPG
  • DSC_0732.JPG