Balıkesir İl Sağlık Müdürlüğü

T.C. Sağlık Bakanlığı
Balıkesir İl Sağlık Müdürlüğü

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

BALIKESİR AĞIZ DİŞ SAĞLIĞI MERKEZİMİZDE İMPLANT DİŞ TEDAVİSİ UYGULAMASINA BAŞLANDI.

Güncelleme Tarihi: 26/07/2018

BALIKESİR AĞIZ DİŞ SAĞLIĞI MERKEZİMİZDE
İMPLANT DİŞ TEDAVİSİ UYGULAMASINA BAŞLANDI.

İmplant Nedir 
Eksik dişlerin yerine konması amacıyla çene içerisine yerleştirilen vida şeklinde yapay bir diş köküdür.Tek diş eksikliğinden hiç dişi olmayan hastalara kadar çok geniş yelpazeye uygulanabilir.Uygulama komşu dişlere müdahale edilmeden gerçekleştirilir.

Diş Hekimlerimizin Eğitimi  
Merkezimizde görev yapan diş hekimlerimizden implant yapmak isteyenlere çeşitli zamanlarda farklı  üniversitelerden gelen hocalar tarafından canlı cerrahi eğitimi ve sunumları yapılmış, diş hekimlerimiz 1.Batı Marmara İmplantoloji sempozyumuna katılım sağlamışlardır. Bu konuda Hekimlerimizin eğitimleri halen daha devam etmektedir. İmplant diş tedavisi uygulanmasında Diş görüntüleme hizmeti için ilimizde bulunan Atatürk Devlet Hastanesinde bulunan tomografi cihazına  Sağlık Müdürlüğümüz tarafından ilave ettirilen dental yazılım ile hastalarımızın tomografi çekimleri yapılmaktadır. Ayrıca Tomografi görüntülemesi için uzmanlarımız tarafından hekimlerimize gerekli eğitimler verilmiştir.Merkezimizde implant  steril ameliyathane ortamında gerçekleştirilmekte, tedavimiz 1 diş hekimi ,1 hemşire,1 anesteji teknisyeninden oluşan ekibimiz ile gerçekleşmektedir.

İmplant Uygulaması İçin Eğitim Alan Hekim Grubumuz  
1-Uz.Dt.Eylem Çoşkun 2- Dt.Mert Fırındaoturan (Sorumlu)  3-Dt.İbrahim Dedebaş 4- Dt.Levent Sabri Ovacık5- Dt.Gülçin Kayabaş 6- Dt.Çağrı Gürsoy 7- Dt.Serap Yıldız 8- Dt.Hayati Burçin Akbaş 9- Dt.Arzu Yıldız Akkuş 10- Dt.Havva Banu Öztürk 11- Dt.Suna Dağ 12- Dt.Recep Erkür  13-Dt.Erdem Yavuz Yıldız 14-Dt.Mine Özgür 15-Dt. Gökhan Özgür 16-Dt.Aytaç Yumak 17-Dt.Asuman Muzaffer Ural   18- Dt. Serkan Munis 19-Dt.Cumhur Sebahattin Erdeniz 20-Dt.Serap Çelik

Uygulamaya İlk Başlama  
23/07/2018

Uygulama Günü ve Randevular  
İmplant yapacak hekim tarafından muayenesi yapılan hastalarımıza durumuna göre röntgen yada tomografi ve ya her ikisi talep edilerek hastanın görüntüleme durumuna göre implant planlaması yapılır ve hekim tarafından hastaya en yakın zaman olan pazartesi gününe randevu verilerek hasta o gün çağrılır ve ameliyathanemizde ilgili ekip tarafından işlemi gerçekleştirilir.(Çünkü merkezimizde şimdilik sadece pazartesi günleri implant yapılmaktadır.)

Planlama  
Yeni başladığımız implant uygulamasında hasta talebimizin yoğun olması durumunda sadece pazartesi günleri yapılan implant tedavimiz merkezimizde ki  diğer günler içinde planlaması yapılabilir ve ekip sayısı arttırılabilir.  

‘’SUNACAĞIMIZ HİZMETİN İLİMİZE HAYIRLI OLMASINI DİLERİZ.’’

Uz.Dr. Necati KELEMENÇE
İl Sağlık Müdürü